W jakich branżach sprawdzą się pracownicy z Ukrainy?

Leasing pracowników z Ukrainy to wygodne rozwiązanie, na które decyduje się wielu właścicieli firm w Polsce. W jakich gałęziach gospodarki tymczasowi pracownicy z Ukrainy są najchętniej zatrudniani i świetnie dają sobie radę? Sprawdźmy, którzy przedsiębiorcy ich lubią i cenią.

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy — praca w firmach produkcyjnych przemysłowych

Od kilku lat Ukraińcy tłumnie przyjeżdżają do Polski — głównie ze względu na niskie wynagrodzenia w ojczyźnie i brak perspektyw. Gdzie zwykle pracują? Pracownicy z Ukrainy bardzo często są zatrudniani do wykonywania prostych prac fizycznych np. związanych z wydobywaniem i produkcją surowców. To wysoko cenieni i sumienni robotnicy przemysłowi, którzy pracują np. przy produkcji folii twardej, opakowań papierowych i plastikowych. W wielu zakładach zajmują się również bardziej odpowiedzialnymi zadaniami, szczególnie Ci, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania prac specjalistycznych. Przedsiębiorcy chętnie zatrudniają ich jako monterów, operatorów maszyn przemysłowych i wózków widłowych.

Dzięki leasingowi pracowników z Ukrainy możemy też spotkać ich na różnych stanowiskach związanych z branżą przemysłową — odnajdują się zarówno w ogromnych halach magazynowych, jak i przy taśmie produkcyjnej.

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy — praca w firmach produkcyjnych spożywczych

Ze względu na szybką naukę języka polskiego, wielu pracowników z Ukrainy otrzymuje również zatrudnienie w branży przemysłu spożywczego. Ukraińcy są chętnie przyjmowani do pracy przy produkcji towaru dla:

  • firm z przemysłu mleczarskiego,
  • firm z przemysłu mięsnego,
  • firm z przemysłu owocowo-warzywnego,
  • firm przemysłu cukrowniczego,
  • firm z przemysłu drobiarskiego,
  • firm z przemysłu młynarskiego,
  • firm z przemysłu wód oraz napojów.

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy doskonale odnajdują się w pracy dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Właściciele firm z branży spożywczej cenią podwładnych ze Wschodu za sumienność, zaangażowanie i znajomość języków obcych (zwykle biegle posługują się rosyjskim i bardzo dobrze angielskim). Ukraińcy są komunikatywni, dobrze sprawdzają się w pracy zespołowej. Dzięki dokładności i szybkości, niektórzy z nich szybko awansują, obejmując np. stanowisko team leadera linii produkcyjnej.

Podsumowując, pracownicy tymczasowi z Ukrainy wykonują różnego typu prace, w cennych dla rozwoju Polski branżach (szczególnie sektora przemysłowego i spożywczego). Dzięki leasingowi pracowniczemu przedsiębiorcy mogą w szybki i prosty sposób pozyskać podwładnych z zagranicy. Jeśli brakuje Wam przysłowiowych rąk do pracy — leasing pracowników z Ukrainy to temat, który bezpośrednio Was dotyczy. Zachęcamy do kontaktu. Z chęcią przeprowadzimy rekrutację i delegację pracowników ze Wschodu. Prężnie działamy na rynku pośrednictwa pracy i tymczasowego zatrudnienia, a stale rosnąca liczba zadowolonych Klientów to nasza najlepsza wizytówka.

Leave a Comment

Logo_Sparta_poziom_ciemny

Agencja pracy Sparta posiada długoletnie doświadczenie w rekrutacji, legalizacji zatrudnienia i zapewnianiu pobytu osób ze wchodu. Działamy tylko w obszarze legalnego i uczciwego świadczenia pracy.

Zapisz się do Newslettera

Rexton-Group © 2022. All rights reserved.