Pracownicy tymczasowi do produkcji z Ukrainy
Sparta Jobs

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy

Oferujemy kompleksowe usługi dla pracowników tymczasowych z Ukrainy w zakresie pośrednictwa, każdego etapu rekrutacji, transportu i zakwaterowania. Praca tymczasowa, której warunki regulują m.in. zapisy ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych i inne dokumenty, to doskonała opcja dla osób, które chcą zmienić pracę lub branżę i szukają jej poza miejscem swojego zamieszkania. 

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy to coraz większa grupa wykwalifikowanych i chętnie zatrudnianych przez polskich przedsiębiorców pracowników. Przyjazd do Polski to szansa na nowe życie oraz pracę za znacznie wyższą pensję niż w swojej ojczyźnie. Szacuje się, że pracownik z Ukrainy według najniższej możliwej stawki godzinowej zarabia w Polsce cztery razy więcej niż w swoim kraju. Chętnie korzystają oni z tego łączącego trzy podmioty, czyli agencję pracy tymczasowej, pracodawcę i pracownika tymczasowego, sposobu zatrudnienia.

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy – w jakich branżach są poszukiwani?

Jeśli chodzi o dobrze opłacane branże, gdzie są poszukiwani pracownicy tymczasowi z Ukrainy, to są to stanowiska, takie jak spawacz, murarz czy malarz. Atrakcyjne stawki można także otrzymać w zawodzie operatora maszyn oraz w charakterze pracownika produkcji lub magazynu. Pracownicy tymczasowi z Ukrainy są także chętnie zatrudniani w branży usługowej – za dobre z ich punktu widzenia stawki mogą pracować m.in. jako sprzedawcy w sklepie, kelnerzy w restauracji lub pracownicy obsługi hotelowej. Ogromna rzesza pracowników jest także stale poszukiwana do pracy fizycznej. W wielu anonsach o pracę dla Ukraińców w polskich przedsiębiorstwach pojawiają się benefity i dodatki, takie jak premie, dodatki czy dopłaty za zakwaterowanie, wyżywienie czy internet. Korzystając z usług agencji pośrednictwa, takiej jak nasza, kandydat także otrzymuje pakiet atrakcyjnych dodatków: pomagamy w transporcie do Polski, zakwaterowaniu i dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności. 

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy – jakich formalności powinni dopełnić, by podjąć pracę w Polsce?

Pracownicy tymczasowi z Ukrainy, którzy chcą podjąć pracę na terenie Polski, powinni dopełnić wielu formalności. Jakich? Przede wszystkim zalegalizować swój pobyt i uzyskać komplet dokumentów, który umożliwi im podjęcie w naszym kraju legalnej pracy. Agencje pośrednictwa pracy i pracy tymczasowej, takie jak nasza, zajmują się w imieniu kandydata wszelkimi formalnościami. Należy do nich m.in. uzyskanie zezwolenia na pobyt czasowy ze względu na pracę sezonową. Korzystanie z naszych usług to wygoda, bezpieczeństwo i pewność. Znamy polskie przepisy, Kodeks pracy i ustawę o zatrudnieniu pracowników tymczasowych, dlatego działamy w zgodzie z ich zapisami. Monitorujemy nowelizacje i zmiany, zachodzące w prawie i na rynku pośrednictwa pracy i pracy tymczasowej, by oferować naszym klientom usługi na najwyższym poziomie oraz w pełni legalne i etyczne. Z każdym klientem podpisujemy umowę, w której kierujemy go do zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej do podmiotów prowadzących działalność na terytorium Polski.

Przepisy regulują także takie kwestie, by cudzoziemiec, który ma podjąć pracę w Polsce, otrzymał umowę i dokumenty przetłumaczone na język dla niego zrozumiały. Jeśli zatem pracownicy tymczasowi z Ukrainy nie posługują się językiem polskim na odpowiednio wysokim poziomie, który umożliwi zrozumienie umowy, powinni otrzymać dokumenty w swoim języku ojczystym. 

Tymczasowi pracownicy do produkcji

Tymczasowi pracownicy do produkcji – z Ukrainy i nie tylko – są chętnie przyjmowani na takie stanowiska. Ukraińcy chętniej podejmują się prac w branżach, które – z uwagi przede wszystkim na niski poziom wynagrodzenia – nie są atrakcyjne dla polskich pracowników. Specyfiką branży produkcyjnej jest jej często sezonowy charakter, który umożliwia zatrudnianie osób do podjęcia pracy tymczasowej. Branża ta jest bardzo szeroka, a anonsów z takimi stanowiskami jest mnóstwo: pracownik produkcji, operator linii produkcji blach i anod, operator maszyn produkcyjnych, operator maszyn, montażysta – praca na produkcji to tylko kilka przykładów z serwisów z ogłoszeniami o pracę. Jeśli poszukiwani są tymczasowi pracownicy do produkcji, to agencja pracy tymczasowej Sparta dopasowuje ten rodzaj pracy do kompetencji kandydatów z Ukrainy, zgłaszających się do naszego biura.

Sparta Jobs

Opinie naszych klientów

“Współpracujemy z Ilią od jakiegoś czasu. Zawsze terminowy, w pełni profesjonalny, konkretny i rzeczowy. Z przyjemnością polecam Agencję Pracy Sparta!”

Maciej Durowski

“Jeżeli potrzebujesz dobrych pracowników do zwróć się do nich, dzięki nim nasza firma zyskała solidnych fachowców.”

Marek Drabik

“Agencja dba o wizerunek swojej firmy dzięki kompetentnym pracownikom, udana współpraca!”

Karolina Brej

Logo_Sparta_poziom_ciemny

Agencja pracy Sparta posiada długoletnie doświadczenie w rekrutacji, legalizacji zatrudnienia i zapewnianiu pobytu osób ze wchodu. Działamy tylko w obszarze legalnego i uczciwego świadczenia pracy.

Zapisz się do Newslettera

Rexton-Group © 2022. All rights reserved.