Top 7 przydatnych aplikacji na smartfony, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze

Telefony dawno przestały być tylko narzędziem do komunikacji, obecnie są niezbędnymi elementami naszych kieszeni i toreb: zabieramy je ze sobą do pracy, apteki, supermarketu.

 

Bardzo ważne jest mieć przy sobie telefon będąc w obcym kraju, ponieważ teraz w telefonie znajduje się wszystko (no, prawie wszystko).

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najpotrzebniejszych aplikacji, które można pobrać w Google Play.

 

Aplikacje, które z pewnością się przydadzą:

Diia

Diia to aplikacja Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy. Tutaj może wyświetlić się twój paszport, certyfikat szczepienia oraz prawo jazdy. Elektroniczne dokumenty mogą się bardzo przydać, jeśli przypadkiem zapomnisz papierowych.

Google Maps lub Jakdojade

Przyjeżdżając do nowego miasta, wielu ludzi doświadcza strachu przed zgubieniem się. Aby temu na pewno nie przytrafiło się, można korzystać z map w trybie online lub, jeśli nie ma połączenia z Internetem, kierować się wcześniej  pobraną mapą miasta. Aplikacje wskazują rodzaj transportu, którego najlepiej użyć, przybliżony czas podróży oraz koszt samej przejażdżki.

Moja Gazetka

Moja Gazetka to aplikacja dla tych, którzy chcą kupować wszystko po jak najkorzystniejszej cenie. Tutaj zbierają się najlepsze oferty największych polskich sklepów, co daje możliwość kupowania produktów po cenie, która jest znacznie niższa niż początkowa.

Bolt

Jeśli nagle się spóźniasz lub dzieją się jakieś nieprzewidziane okoliczności i potrzebujesz pilnie dotrzeć do określonego miejsca, sieć taksówkowa Bolt przyjdzie Ci z pomocą. Ta aplikacja pozwala wysłać Twoją lokalizację do przyjaciół i rodziny, zobaczyć, gdzie jest Twój kierowca, a także oferuje najniższe ceny na rynku.

MoBilet

Serwis umożliwiający zakup biletów na transport publiczny i pociągi. Jeśli nie lubisz płacić gotówką i ciągle szukać sumy bez reszty, ta aplikacja jest dla Ciebie.

TravelPost

Wielu Ukraińców, którzy pracują w Polsce, często wysyła paczki do swoich krewnych na Ukrainie. Międzynarodowa przesyłka pocztowa to niezby