Jacy specjaliści są potrzebni w Polsce? Lista najbardziej poszukiwanych zawodów dla Ukraińców

W Polsce coraz więcej osób w wieku produkcyjnym wyjeżdża za granicę szukając ciekawej i lepiej płatnej pracy, w efekcie potrzebni są  zagraniczni pracownicy. Dlatego, też pracownicy  z Ukrainy są  mile widziani i oczekiwani.

Do zatrudnienia, w przypadku pracy fizycznej nie jest wymagana znajomość języka polskiego i dziesięcioletnie doświadczenie, ale oczywiście posiadanie tych umiejętności i doświadczenia będzie zaletą.

 

Jakie zawody i branże są poszukiwane w Polsce?

 

Budownictwo

Miasta w Polsce dynamicznie się rozbudowują i prawie  zawsze brakuje pracowników na budowie. W branży budowlanej poszukuje się betoniarzy, zbrojarzy, specjalistów od prac wykończeniowych, murarzy, tynkarzy, kafelkarzy i montażystów konstrukcji budowlanych, np. z karton-gipsu, stolarki otworowej.

Wynagrodzenia zaczynają się od 2950 złotych miesięcznie i mogą sięgać nawet 10 000 złotych.

Przemysł

W branży przemysłowej szczególnie poszukiwani są operatorzy maszyn, ślusarze, spawacze, elektrycy, elektromechanicy ale też, np.  krawcy i specjaliści od szycia odzieży. Wynagrodzenia w tej branży są różne: na przykład średnie wynagrodzenie operatora maszyny w Polsce wynosi 4500 złotych, a spawacze zarabiają więcej – około 5000-6000 złotych.

Rolnictwo

Pracownicy z Ukrainy  często wyjeżdżają do Polski, żeby wykonać sezonową pracę – zbieranie warzyw, owoców i jagód. Ta praca charakteryzuje się dość trudnymi warunkami: trzeba pracować dużo i przy każdej pogodzie. Za taką pracę można zarobić od 4000 do 5000 złotych miesięcznie. W naszej agencji mamy i takie oferty, praca w szklarni https://spartajobs.pl/pl/praca-przy-sadzonkach-roslin-doniczkowysh/

Logistyka

To sektor gospodarki, który stale się rozwija. Magazynierzy i pracownicy magazynów cieszą się niespotykanym popytem wśród pracodawców, zwłaszcza osoby z uprawnieniami do obsługi wózków, największe zarobki otrzymują osoby z posiadające doświadczenie w obsługiwaniu, tzw. Wysokiego składu.  Spartajobs oferuje stanowisko https://spartajobs.pl/pl/pracownik-magazynu-ksiazek/

Mamy tez propozycje w innych branżach, zapraszamy na naszą stronę – oferty pracy.