Bezpłatne usługi tłumaczeniowe online, których możesz potrzebować w Polsce

Pomimo podobieństw z językiem ukraińskim, nie wszyscy Ukraińcy przyjeżdżający do Polski od razu uczą się polskiego. W związku z tym wielu z nich musi korzystać z internetowych narzędzi ułatwiających komunikację z Polakami w domu, w pracy czy w szkole.

Sparta Jobs prezentuje  pięć bezpłatnych programów i usług tłumaczeniowych, które mogą okazać się przydatne dla Ciebie i Twoich polskich przyjaciół.

1. Tłumacz Google
To najpopularniejszy internetowy słownik języka polskiego i ukraińskiego. Wiele osób go zna, ponieważ jest dostępny na każdym komputerze. Można go używać przez przeglądarkę lub pobrać na Androida lub iOS. Specjalną funkcją Tłumacza Google jest tłumacz głosowy, który pozwala uzyskać natychmiastowe tłumaczenie w czasie rzeczywistym.

2. LikarPL
Tłumacz ten powstał na początku ubiegłego roku z inicjatywy polskiego Ministerstwa Zdrowia, aby ułatwić komunikację między lekarzami a pacjentami. Jest dostępny przez przeglądarkę i składa się z dwóch części: dla lekarzy i dla pacjentów. Pacjent może wypełnić specjalny formularz z podstawowymi danymi o swoim stanie zdrowia w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim lub angielskim za pomocą komputera lub telefonu komórkowego.

3. Webtrans
Webtran nie ma wersji mobilnej, ale można go łatwo otworzyć w przeglądarce telefonu komórkowego lub tabletu (wymaga połączenia z Internetem, aplikacja offline nie działa). Strona jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Po prostu wybierz język źródłowy i język tłumaczenia, wpisz pojedynczą frazę lub cały tekst, a otrzymasz natychmiastowe tłumaczenie.

4. Tłumaczę
iTranslate to doskonała aplikacja mobilna na Androida i iOS, która umożliwia tłumaczenie tekstu z języka polskiego na ukraiński i odwrotnie. Aplikacja oferuje różne metody tłumaczenia, w tym tłumaczenie pisemne i dźwiękowe. Ponadto iTranslate posiada bogate słownictwo i tezaurus dla wielu języków (ponad 100).

5. Tłumacz dla Androida
Jeśli potrzebujesz polsko-ukraińskiej aplikacji do tłumaczenia na telefon z Androidem, jest to najlepsza opcja. Ma intuicyjny i prosty interfejs, więc nie napotkasz żadnych problemów. Wystarczy wpisać tekst w górnym oknie, wybrać język tłumaczenia i nacisnąć przycisk ze środkiem ekranu. Będziesz także mieć możliwość przeglądania historii tłumaczeń w trybie offline, pisania głosowego oraz tłumaczenia fraz i wyrażeń. Aplikacja zawiera również funkcję tłumaczenia mowy z języka polskiego na ukraiński.

Bezpłatne usługi tłumaczeniowe online, których możesz potrzebować w Polsce