Legalne zatrudnianie pracowników z Ukrainy – to się opłaca!

Jak wiadomo, Ukraina nie należy do UE. Tak więc zatrudnianie osób ze Wschodu w Polsce odbywa się na innych zasadach, niż w przypadku obywateli państw członkowskich. Nie zmienia to faktu, że pracownicy z Ukrainy są wysoko cenieni przez polskich przedsiębiorców. Jakie są główne korzyści z zatrudniania pracowników z Ukrainy? Gdzie ich szukać?

Pracownicy z Ukrainy – solidni, pracowici i zaangażowani. To duża oszczędność dla pracodawcy

Pracownicy z Ukrainy są bardzo solidni i pracują tak samo ciężko, co Polacy, stanowiąc jednocześnie znacznie mniejszy koszt zatrudnienia dla pracodawcy. Z uwagi na niższe koszty życia na Ukrainie, osoby ze Wschodu są gotowe pracować w Polsce za niższe wynagrodzenie, wciąż pozostając zadowolone. Wiele z nich jest świetnymi fachowcami w swojej dziedzinie. Ukraińcy zwykle znają kilka języków obcych (rosyjski, angielski), błyskawicznie zaczynają mówić również po polsku, dzięki czemu nie ma problemu z komunikacją między nimi a polskim pracodawcą. Dbają o dobre imię firmy, są bardzo lojalni, chętni do pomocy i rozwoju, uczestniczą we wszystkich dodatkowych szkoleniach. 

Dodatkowo, ze względu chęć pomocy rodzinie pozostającej w ojczyźnie, pracownicy z Ukrainy chętnie biorą nadgodziny i nie mają problemów, aby wspierać rozwój polskiej firmy również w weekendy. Natomiast Polacy ze względu na życie z rodziną w tym samym miejscu, często wolą poświęcać więcej czasu bliskim. 

Pracownicy z Ukrainy – legalne zatrudnienie z pomocą profesjonalnej agencji

Ogromny popyt na pracowników ze Wschodu jest zauważalny ze strony dużych przedsiębiorstw, zatrudniających na co dzień ponad 200 osób. W większości przypadków pracownicy z Ukrainy zajmują stanowiska niskiego szczebla, choć z roku na rok rośnie też zainteresowanie zatrudnieniem Ukraińców na stanowiskach średniego i wyższego szczebla. 

Państwa firma prężnie się rozwija, brakuje rąk do pracy i pilnie potrzebni są pracownicy z Ukrainy? Gdzie szukać kandydatów do pracy ze Wschodu? Z pomocą przychodzą profesjonalne agencje pośrednictwa pracy i tymczasowego zatrudnienia, takie jak np. my. 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu, szczególnie przedstawicieli firm produkcyjnych z branży przemysłowej, spożywczej oraz magazynowej. Z przyjemnością zajmiemy się kompleksową rekrutacją i delegacją dużej liczby pracowników ze Ukrainy. Doskonale znamy przepisy prawa (polskiego i ukraińskiego) dotyczące zatrudniania cudzoziemców oraz wszystkie związane z nimi zawiłości. Zajmiemy się załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności w terminie. Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące tego procesu. Dzięki współpracy z naszą agencją Państwa firma będzie mogła rozwijać się jeszcze szybciej, bez braków kadrowych i związanych z tym zastojów na linii produkcyjnej. Działamy na rynku od długiego czasu, dokładając wszelkich starań, aby każdy Klient był zadowolony z podjętej współpracy i chętnie do nas wracał.

Leave a Comment

Logo_Sparta_poziom_ciemny

Agencja pracy Sparta posiada długoletnie doświadczenie w rekrutacji, legalizacji zatrudnienia i zapewnianiu pobytu osób ze wchodu. Działamy tylko w obszarze legalnego i uczciwego świadczenia pracy.

Zapisz się do Newslettera

Rexton-Group © 2022. All rights reserved.