Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy przez biuro pracy tymczasowej?

Pracownicy z Ukrainy stanowią spory odsetek osób, które pracują w Polsce i tym samym wspierają naszą gospodarkę. Takiego pracownika najlepiej zatrudnić przez agencję pracy, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy do zaoferowania pracę tymczasową bądź sezonową.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej

Jeśli chcemy zatrudnić pracowników z Ukrainy do pracy tymczasowej lub sezonowej, ale nie wiemy, jak się do tego zabrać, najlepiej postawić na współpracę z agencją pracy, taką jak Sparta Jobs. Współpraca z biurem tego rodzaju pozwala na szybkie, łatwe i przede wszystkim legalne znalezienie pracownika do zadań, których na ogół nie chcą wykonywać Polacy z różnych względów. Jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej? Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż nie jest to skomplikowany proces. Większość formalności przejmuje agencja. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach przed nawiązaniem współpracy.

Przygotuj opis stanowiska

Zanim zdecydujesz się na współpracę z biurem pracy tymczasowej należy odpowiednio wcześniej przygotować dokładny opis stanowiska, na jakie poszukiwana jest osoba. Co w takim opisie powinno się znaleźć? Warto przygotować nazwę stanowiska, określić dokładny zakres obowiązków, podać okres zatrudnienia, ilość potrzebnych pracowników oraz wynagrodzenie za pracę. Dzięki tym informacjom biuro pracy nie tylko natychmiast ustala, w jakim czasie powinno znaleźć dla nas pracownika lub pracowników, ale będzie i dokładnie wiedziało na co zwrócić uwagę podczas procesu rekrutacji. Należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach.

Jakich prac nie mogą podjąć się pracownicy z Ukrainy?

Kiedy decydujemy się zatrudnić pracowników z Ukrainy przez biuro pracy tymczasowej musimy pamiętać o tym, że istnieją pewne ograniczenia. Nie każda osoba może zostać zatrudniona przez agencję, a następnie oddelegowania do danego pracodawcy. Chodzi między innymi o stanowiska, w których występują pewne niebezpieczne czynniki. Nie można również zatrudnić pracowników z Ukrainy przez biuro pracy tymczasowej, a następnie zastąpić nimi obecnych pracowników zatrudnionych przez nas na takim samym stanowisku.

Usługi agencji pracy tymczasowej

Po przygotowaniu informacji na temat stanowiska, na które szukamy pracownika lub pracowników z Ukrainy, powinniśmy udać się do biura pracy tymczasowej, które pomoże nam znaleźć odpowiednie osoby. Agencja na podstawie naszych informacji na temat stanowiska przygotowuje ofertę i od razu rozpoczyna poszukiwania. Jakie działania wchodzą w zakres usług biura pracy tymczasowej?

  • poszukiwanie pracowników z terenów Ukrainy oraz Polski na podstawie wymagań klienta;
  • weryfikacja wymaganych umiejętności;
  • weryfikacja znajomości języka;
  • legalizacja pobytu w Polsce;
  • uzyskanie niezbędnych dokumentów;
  • przedłużenie dalszego pobytu pracownikom;
  • koordynowanie przejazdu z Ukrainy do Polski;
  • pomoc w znalezieniu zakwaterowania;
  • opieka administracyjno-kadrowa;
  • stały kontakt z pracownikami oraz klientem itd.

Zatrudnienie pracownika z agencji pracy tymczasowej

Pracownicy z Ukrainy podlegają agencji pracy. Zostają przez nią zatrudnieni, a następnie oddelegowani do klienta biura, czyli pracodawcy mającego umowę z agencją. Biuro pracy zajmuje się wszelkimi formalnościami oraz obowiązkami, jakie wynikają z zatrudnienia osób z Ukrainy. Firma, w której pracownik docelowo wykonuje pracę, ma jednak obowiązek wdrożyć do nowych obowiązków.

Leave a Comment

Logo_Sparta_poziom_ciemny

Agencja pracy Sparta posiada długoletnie doświadczenie w rekrutacji, legalizacji zatrudnienia i zapewnianiu pobytu osób ze wchodu. Działamy tylko w obszarze legalnego i uczciwego świadczenia pracy.

Zapisz się do Newslettera

Rexton-Group © 2022. All rights reserved.